WikiSurf

כל המידע הנחוץ לטיול גלישה מושלם באיים המלדיביים.

רצועת איים ממוקמים בלב האוקיאנוס ההודי דרומית-מערבית לסרי לנקה. המדינה כוללת 26 אטולים היוצרים 1,192 איים, שרק 192 מהם מיושבים. במלדיבים 4 אזורי גלישה עיקריים המציעים גלים מושלמים המתאימים לרמות השונות.

צפון מאלה:

האזור גלישה הפופולארי של האיים המלדיבים ובצדק, באזור זה נמצאים 8 פויינטים ברמה עולמית (שישה מהם פתוחים לקהל הרחב), זהו האזור עם התדירות גלים הגבוהה ביותר במלדיבים והמקומיים חמים ואדיבים.

הכירו את הגלים של צפון מאלה:

[pojo-gallery id="4289"]

אולי הגל המפורסם ביותר באיים המלדיבים, "קוקס" הוא גל מאתגר ומהנה שנשבר לימין ומציע גל חלול וחזק. הגל נקרא על שם מפעל "קולה-קולה" הנמצא באי וטוב בכל גובה. ב"קוקס" כמעט תמיד יש גלים בזכות העובדה שהוא מקבל גלים גם מכיוון דרום וגם ממזרח.

הגל הצפוני ביותר באיים המלדיבים הממוקם מול אי יפייפה ונטוש. "צ'יקנס" הוא גל שנשבר לשמאל ונחשב לאחד הגלים האיכותיים והארוכים ביותר באיים המלדיבים., השילוב של גל חלול עם סקשנים לביצועים הופכים את צ'יקנס ללפט מספר 1 במלדיבים!

אחד הגלים הטובים והמעניינים בכל האזור עקב העובדה שצורתו של הגל משתנה בהתאם לגובה הסוואל וכיוונו.הגל נשבר לימין ועד סוואל בגובה של מטר וחצי "סולטנס" הוא גל עם קיר יפה וארוך המתאים לביצועים אך כאשר הים עולה לגבהים של 2 מטר ומעלה הופך להיות גל מאתגר עם צינורות כבדים וגדולים המתאים רק לגולשים מנוסים.

גל שנשבר לשמאל הממוקם סמוך ל"סולטנס", הנחשב לגל איכותי אך מאתגר. "הונקיס" נשבר בצורה לא סטנדרטית כאשר הוא מקיף את הריף ועקב כך הוא נחשב לאחד הגלים הפחות עמוסים באזור הזה של המלדיבים אך כאשר כל התנאים מתאימים "הונקיס" הוא גל ברמה עולמית!

הגרסה הרגועה יותר של "קוקס".גל מעולה הנשבר לימין המציע קיר ארוך לביצועים וכאשר הסוואל חזק מספיק ניתן למצוא צינורות ארוכים מאד."ג'ילס" נמצא מול אי יפייפה בשם "הימאפושי" ועליו ניתן למצוא גם בית כלא מקומי., ג'ילס נחשב לאחד הגלים הפופולארים והוא מתאים לגולשים בכל הרמות.

לא סתם בחר טוני חוסיין, האוסטרלי שמצא את הגלישה במלדיבים דווקא מול הגל הזה להקים את הריסורט שלו, לפט ארוך ומשובח שנערכו בו תחרויות מהסבב גלישה העולמי בעבר!
בגל זה יכולים לגלוש רק לקוחות הריסורט ״פסטה פוינט״ ולכן כמות הגולשים תמיד קטנה 🙂

גל מצויין שנשבר לשמאל המציע גם סקשנים לביצועים וגם חלקים צינוריים יותר, גל זה בלעדי לתושבי הריזורט.

בסמוך למלון "קלאב-מד" נמצא גל שנשבר לימין בשם "נינג'אס" הנחשב לגל הכי איטי וידידותי המתאים גם לגולשים מתחילים., הגל קיבל את שמו עקב כמות הגולשים היפנים הרבים אשר פוקדים את הגל הזה במהלך כל העונה. כאשר הסוואל גבוה "נינג'אס" הופך להיות גל רציני ואיכותי ולרוב הרבה פחות עמוס משאר הגלים באזור.

ג׳ילס
לואיפושי
צ׳יקנס
קוקס
הקודם
הבא
גורו לפט
קנדומה
פוקסיס
ריפ טייד
הקודם
הבא

דרום מאלה:

בזמן שאזור הצפון לוקח את רוב הפוקוס, דרומית לעיר הבירה "מאלה" נמצא אזור הגלישה האהוב עלינו המכיל גלים מעולים עם הרבה פחות גולשים במים! היהלום של האזור הוא הגל “פוקסיס” הנחשב לגל הצינורי מספר 1 באיים המלדיבים! לנו יש בלעדיות על הגסטהואס באי זה!

הכירו את הגלים של דרום מאלה:

הלפט מספר 1 באיים המלדיבים המתאים לגולשים מתקדמים בלבד!, גל חלול ביותר הנשבר על ריף רדוד ומציע צינורות צינורות ועוד צינורות. ללא ספק הגל האהוב עלינו בכל האיים המלדיבים ולנו הוא מזכיר את הגלים של אינדונזיה.. חשוב לגלוש בו רק בזמני גאות וכאשר שאר התנאים אופטימלים בכדי להימנע ממפגש כואב עם הריף הרדוד.


גל מהנה מאד הנשבר לימין ומתאים לכל סוגי רמות הגלישה, החל מגולשים הנמצאים פעם ראשונה בטיול גלישה ועד גולשים מנוסים הרוצים לשפר את יכולת הביצועים שלהם על הגל. הגל נשבר על פלטת ריף עמוקה יחסית מול האי "גורדו" והוא נגיש ע"י סירה בלבד.

גל חלול הנשבר לימין בלעדי לאורחי המלון. העובדה שהגל צינורי ולא מהיר הופך אותו לאחד הגלים הטובים בכל האיים המלדיבים וסיכוי טוב שתתפסו את צינור חייכם בחוף זה! מומלץ לא לגלוש בזמן השפל.


עוד אחד מהסקירטים של האזור, גל מהנה הנשבר לימין המציע סקשנים לביצועים וכאשר התנאים נכונים אפשר למצוא גם צינורות מעולים. זהו אחד הגלים הכי פחות עמוסים בכל האזור ואנחנו ממליצים לכל הלקוחות שלנו שנוסעים לאזור לבקר את הגל הזה ואת שאר הסיקרטים שנמצאים באזור שלו לפחות פעם אחת במהלך הטיול שלכם.


גל איכותי הנשבר לשמאל הממוקם מול האי “גולי” ומציע קיר ארוך לביצועים וכאשר הסוואל גבוה אפשר קדוח צינורות ארוכים ומהירים על גבי הריף של Gurus., היתרון הגדול בפוינט הזה הוא שאין כמעט גולשים! אז כאשר הסוואל מגיע מכיוון דרום מזרח והרוח מכיוון צפון אנחנו ממליצים לכם בחום לתת סשן בגל המדהים הזה.

אהבתם את הגלים של צפון מאלה? תנו לנו לארגן לכם טיול גלישה חלומי

האטול המרכזי:

אזור רחב ידיים המכיל מספר גלים איכותיים מאד. על מנת להגיע לאזור יש לקחת טיסה פנימית או הפלגה במעבורת המקומית אך היתרון הגדול הוא שלרוב תגלשו בלי אף גולש אחר על גלים מעולים!

הכירו את הגלים של האטול המרכזי:


גל מהנה ומהיר הנשבר לשמאל המציע גם צינור חלול וגם קיר לביצועים., Vodi יכול להגיע לגובה של 2 מטר כאשר הסוואל מגיע מהכיוון הנכון אך גם בים נמוך מדובר על גל מפנק!


גל ידידותי וארוך הנשבר לימין מציע קיר מהנה לביצועים וכאשר הסוואל חזק אפשר למצוא גם צינורות, פתוחים. הגל הזה מתאים לכל הרמות והוא ממוקם ממש מול הגסט האוס שלנו באי Kudahuvadhoo

מאקאננה
וודי
הקודם
הבא
טייגר סטריפס
ביקונס
בלו בולס
הקודם
הבא

האטול הדרומי:

להרפתקנים שבינכם מומלץ לקחת טיסה פנימה לקצה הדרומי של המלדיבים ולמצוא שם את הגל הפרטי שלכם.
המקומיים אמנם לא רגילים לראות תיירים אבל את החום והאדיבות שלהם לא תוכלו לפספס.
ישנם מספר גלים ממש טובים המתאים בעיקר לגולשים מנוסים.

הכירו את הגלים של האטול הדרומי:


גל מעולה המתאים לכל הרמות הנשבר לימין וממוקם בסמוך לאי בשם "ואאדוו", גל זה נחשב לאטרקציה המרכזית באזור זה של המלדיבים עקב העובדה שהגל הזה עובד גם בגאות וגם בשפל וגם הגולש המתחיל וגם הגולש המתקדם. על החוף מול הפוינט הזה יש פינה יפה עם ערסלים ונדנדות וזה אחלה מקום למנוחה בין הסשנים.


גן עדן לגולשי הגופי פוט, גל מהנה הנשבר לשמאל ומתאים גם לגולשים ברמה בינונית כאשר גובה הגלים נמוך. מעל גובה של מטר וחצי TIGER STRIPS הופך להיות גל ארוך וחלומי עם סשן חלול וארוך שיאתגר גם את הגולשים היותר מנוסים. ללא ספק מדובר באחד הלפטים היותר איכותיים באזור זה של האיים המלדיבים.


גל לגולשים מנוסים בלבד, Beacons הוא הגל הכי מסוכן ורדוד בכל האיים המלדיבים! גל חלול מאד שנשבר לימין אשר מושך אליו גולשים ברמה גבוהה וכאשר כל התנאים נכונים ניתן למצוא בו צינורות חלולים ומאתגרים. טעות בגל הזה ותמצאו את עצמכם על ריף רדוד ולא סימפטי ולכן חשוב להיכנס לחוף זה רק בזמני הגאות.